[PL] Compo IGK'2014

June 1, 2014, 2:27 a.m.

To już ponad miesiąc po IGK'2014. Czas ożywić bloga krótką relacją z tego wydarzenia. Jak co roku w Siedlcach w Instytucie Informatyki na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego odbyła się konferencja poświęconej "inżynierii gier komputerowych". Miałem okazję być na tej konferencji już po raz siódmy.

Nie będę ukrywał że głównym powodem jazdy na tą konferencję jest spotkanie ludzi z serwisu http://warsztat.gd/. Niestety związku z innymi konferencjami i wyjazdami (???) sporej części osób nie udało się dotrzeć. Z teamu vexillium stawiło się 5 członków (Gynvael, Samlis, j00ru, xa oraz ja).

Jednym z dużych plusów tej konferencji jest odbywające się trzeciego dnia COMPO. Jest to konkurs na stworzenie najlepszej gry w około 7h. W związku z trwającym równolegle CTF'em dwóch obecnych na konferencji vexilliumowiczów (Gyn i j00ru) zdecydowało się nie brać udziału w COMPO. Warto dodać że w CTF udało im się zająć 2 miejsce - gratki!!!

Razem z Samlisem, Krzyśkiem K. oraz artpozem stworzyliśmy drużynę o nazwie "Trochę PoKory". Do tej pory nie mieliśmy okazaji współpracować z Krzyśkiem oraz artopzem, ale muszę przyznać że pracawało nam się bardzo dobrze w tym zespolę. 

Ostatni z teamu vexillium - xa postanowił wystartować w tym roku sam jako grafik i programista równocześnie (SIC!). Muszę przyznać że xaosowi poszło bardzo dobrze i jestem zaskoczony że nie utrzymał się co najmniej w top 4.

Temat przewodnim był “sprzęt ciężki” z pewnymi wytycznymi których trzeba było się trzymać. Nasza drużna zdecydowała się stworzyć remake bomberman’a z dodatkowym ficzerem którym były portale. Osobiście mam wrażanie że gra jest interesującą i bardzo grywalna. Ostatecznie po długich bojach udało nam się zająć 3 miejsce w konkursie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć fotki z wręczania nagród, screena oraz linku do gry:
src: https://www.dropbox.com/sh/7wkdutovgptg2jf/Z-I7TLYFRZ